kosmetyki robione w aptece

To miejsce na rozmowy o rodzinie, pracy, biznesie i wszystkim tym, co przyjdzie wam na myśl. Chcesz podzielić się nowinką technologiczną? Masz zamiar zainwestować w nieruchomość, ale potrzebujesz wskazówek? Śmiało, czekamy na Ciebie!
ludka

kosmetyki robione w aptece

Post autor: ludka »

Korzystaliście kiedyś z takich kosmetyków? jak ocenicie ich jakość? dla mnie to było odkrycie tego roku cieszę się, że mój dermatolog mi takie kosmetyki zapisał, w DOZ mi je szybko zrobili za niedużą kwotę
vanda

Re: kosmetyki robione w aptece

Post autor: vanda »

takie kosmetyki są świetne, też z nich korzystałam już nie raz, fajnie ze w doz jest możliwość takie produkty zrobić, kosztują grosze, mają spoko składy bo nie zawierają konserwantów
Violetta88

Re: kosmetyki robione w aptece

Post autor: Violetta88 »

Łojotok, czyli nadmierna produkcja sebum przez gruczoły łojowe skóry, może być uciążliwym problemem skórnym. Przyczyny łojotoku mogą być różne, włączając w to genetykę, zmiany hormonalne, dietę czy stres. Istnieje wiele sposobów leczenia i zarządzania łojotokiem (tutaj kilka informacji o tym problemie https://spinkiiszpilki.pl/czym-jest-loj ... zac/b_oymg). Podstawą jest odpowiednia higiena skóry, polegająca na regularnym myciu twarzy delikatnym środkiem myjącym, unikając przy tym zbyt częstego mycia, co mogłoby prowadzić do nadmiernego wysuszenia skóry i przekierowywania gruczołów łojowych do jeszcze większej produkcji sebum. Kosmetyki zawierające kwas salicylowy lub glikolowy pomagają w odblokowaniu porów, złuszczeniu martwych komórek naskórka i zmniejszeniu nadmiernego błyszczenia skóry. W przypadkach bardziej zaawansowanych dermatolog może przepisać leki, takie jak retinoidy lub antyandrogeny, które regulują produkcję sebum. Dieta odgrywa także istotną rolę, gdzie zdrowe nawyki żywieniowe mogą pomóc w utrzymaniu równowagi hormonalnej. Kontrola stresu jest kolejnym kluczowym aspektem, ponieważ stres może wpływać na produkcję hormonów, które z kolei wpływają na sebum. Techniki relaksacyjne, jak joga czy medytacja, oraz regularna aktywność fizyczna mogą pomóc w jego redukcji. W przypadku trudności w kontrolowaniu łojotoku lub poważniejszych problemów skórnych warto skonsultować się z dermatologiem, który może zalecić odpowiednie leczenie lub procedury dermatologiczne, takie jak terapia światłem czy mikrodermabrazja. Dostosowanie pielęgnacji skóry do swoich indywidualnych potrzeb i regularne dbanie o skórę są kluczowe w radzeniu sobie z łojotokiem.

motorola moto g nokia lumia 520
AniaKu

Re: kosmetyki robione w aptece

Post autor: AniaKu »

Pielęgnacja skóry z rozstępami to proces, który wymaga uwagi i systematyczności. Istnieje wiele kosmetyków, które mogą pomóc w redukcji widoczności tych zmian na skórze. Jednakże należy mieć realistyczne oczekiwania, ponieważ całkowite pozbycie się rozstępów jest trudne (o możliwościach napisano tutaj: https://kasiarowny.pl/jak-pozbyc-sie-rozstepow/b_ekxg), a wiele zależy od indywidualnych cech skóry i samej struktury tych zmian. Kosmetyki przeciwrozstępowe, dostępne w postaci kremów, olejków czy żeli, zawierają składniki aktywne, które mają na celu poprawę elastyczności skóry, redukcję widoczności rozstępów oraz stymulację procesów regeneracyjnych. Składniki takie jak retinoidy, kwas hialuronowy, kolagen, witamina E, kwas glikolowy czy aloes są powszechnie stosowane ze względu na swoje właściwości nawilżające, regenerujące i odżywcze. Kremy z witaminą E lub oleje do ciała, jak na przykład olej arganowy czy olej z pestek winogron, są chętnie wykorzystywane, ponieważ pomagają w zwiększeniu elastyczności skóry i wygładzeniu rozstępów. Kosmetyki z retinoidami, kwasami owocowymi czy aloesem są często polecane jako metoda redukcji rozstępów, ponieważ mogą pomóc w stymulacji produkcji kolagenu i regeneracji skóry. Ważne jest systematyczne stosowanie tych produktów, co z kolei wpłynie na rezultaty. Należy również zwrócić uwagę na przeciwwskazania i ewentualne skutki uboczne, które mogą się pojawić przy zbyt intensywnym stosowaniu kosmetyków. W przypadku braku oczekiwanych rezultatów z zastosowanych metod kosmetycznych warto skonsultować się z dermatologiem, który może zalecić bardziej specjalistyczne procedury leczenia, uwzględniające indywidualne cechy skóry i jej potrzeby.
ODPOWIEDZ